9/16 Legendy se vrací

05.09.2016 19:20

Klan/ Herní Klan. Slovo pochází gaelského slova "clann". Herní klan v našem slova smyslu znamená seskupení určité sorty lidí, kteří spolu hrají hry, komunikují. V klanu jsou určitá pravidla. Všichni členové svým vstupem do klanu dobrovolně souhlasí s jejich dodržováním.

Klan

Hned na začátku vítám kámoše a rytíře, který se vrátil do aktivní služby. Zásobníky máš naládovaný, zbraně vyčištěný, stačí jen použít, sám víš, že to umíš! Uplynuly další čtyři týdny a jsem opět zde. Tak že se pohodlně usaďte a věnujte mi 10 minut vašeho života, vždyť je to jen jednou za měsíc! Září udeřilo a školáci nastoupili do lavic. Nás se to ale už netýká. Online hry přišly o své ovečky, které musí po večerníčku do postýlek. Zbyli tam hráči, kteří už mají něco za sebou. Ti, kteří ví, kde povolit a kde přitáhnout. O ESLu bych mohl psát eseje, ale zatím se nedaří zburcovat společenstvo a vlítnout na virtuální bojiště evropského měřítka. Nevadí, určitě to neberu jako prohru, spíš jako ponaučení. Člověk nemůže začínat od střechy, ale od pevných základů. Rozhodily se sítě na internetu a zkoušíme dát dohromady pár českých klanů, proti kterým by neměl být problém si zahrát. Myslím si, že by mohlo být zajímavé si zahrát proti Čecháčkům. Minimálně to bude lehčí v komunikaci, v boji už to bude oříšek, který bychom mohli jako tým rozlousknout a dát si to slastné jadérko v podobě vítězství! Klan má již delší dobu svůj email na googlu, teď do toho přibil i youtube kanál. Snad se najde nějaké jelito, které udělá nějaká videa a pak ho tam vloží, ať se na to jen nepráší. Než se vrhnu na další odstavec, chtěl bych zmínit ještě jeden vrtoch v podobě fb chatu. Snažím se tu psát vše, tak nevidím důvod to sem nenapsat, myslím si, že to není nic hrozného. Jsme lidi, takže problémy byly, občas jsou a občas budou. Jen se o problémech bavit je kolikrát řešení. Chat je primárně určen pro komunikaci mezi lidmi v klanu a kamarády. To, že tam někdo vyjadřuje názor, je naprosto v pořádku a, i když se to možná nezdá, já osobně jsem rád, že se tam řeší všechno, a doufám, že upřímně. Nepleťte si ale chat s kritikou všeho, co vyjde. 

Hry a ostatní

Opět se dostáváme do odstavce zaměřeného na důvod toho, proč to já píšu a vy čtete. Začneme asi tím nejzajímavějším, co se událo na sklonku předchozího měsíce. DICE pustilo masy nedočkavých hráčů na svůj klenot. Battlefield1 šlo do otevřené BETA verze. Myslím si, že tato náhrada za DEMO verze je u velkých společností pomalu se rozvijící trend a je jen ku prospěchu nás, normálních smrtelníků. Člověk si může na vlastní kůži vyzkoušet, jak hra šlape na jeho mašině a jak se mu hra vůbec líbí, zda se vyplatí utrácet za hru peníze. Klan si bf1 vcelku vyzkoušel. A pocity? Spíše pozitivní, ale šťávy blaha nám z této hry určitě cákat nebudou. Kluci od bf1 nezklamali. Pouze už nám není 20 let, a z líbivé grafiky, která je proložená všudypřítomnou akcí, se prostě nezblázníme. Na druhou stranu, kdo hledá odreagování s pěknou grafikou a zajímavým prostředím, ten bude určitě dobrá volba. Po delší odmlce jsme zabrouzdali i na naší srdcovku z apokalyptického světa zombíků. DayZ má už delší dobu patch 0.60. Pomalými krůčky zkoušíme a zkoušíme. Hra má ne velký, ale obrovský potenciál, bojím se, že ho vývojáři pohřbí svým přístupem. To jiné české vydavatelství, to je jené  kafe. Ukazuje videa, pouští ven screenshoty. Pomalu připravují hráče a fanoušky na příchod středověké hry, kdy si mladí nehráli u klávesnice a myšky, ale do setmění se učili s meči, nebo zkoušeli natahovat tětivu luku. I když hra vyjde příští rok a bude rozdělena na tři části, jsem na ní hodně zvědav. Je trošku zajímavé, že hru, o které jsem mluvil před chvilkou, tvoří člověk, který má na svědomí první titul hry, o které se chci bavit teď. Mafia III je pokračování úspěšné série, která vznikla, jak jsem již zmínil, ve středu Evropy. Na starosti to mají kluci od 2K, tak uvidíme. Videa nám ukazují plno pěkných a někdy brutálních způsobů, jak se zbavit nepřátel. Snad se neinspirovali od Ubisoftu. Jinak se můžem těšit na hry jako je Forza Horizon 3 nebo FIFA 17. Psát by se dalo dál a dál, ale to by vás už nebavilo číst, a musím si něco nechat na další měsíc. Takže zase za čtyři týdny. 

Čest