5,1/14 Titanfall

22.06.2014 15:20

I když to není zvykem, přidávat příspěvky 2x do měsíce, stala se zajímavá věc. EA nám poskytla další pecičku na odzkoušení v podobě hry Titalfall. Tuhle střílečku jsme si mohli odzkoušet tento víkendu a v našem klanu to vyvolalo zajímaou debatu o tom, zda tuto rize multiplayerovou střílečku z první osoby koupit.

Rozhodl jsem se proto o tom napsat malý článek, kde se budu snažit vystihnout Pro a Proti. Měl jsem totiž možnost si jí vyzkoušet na vlastní kůži a lehce zasáhnout do debaty o tého vskutku zajímavě pojaté hře. Psát o čem vlastně hra je, je vcelku zbytečné, a proto rovnou přejdu na klady a zápory.

Hra je moc pěkná. Grafika vypadá velmi dobře, nic nelaguje, funguje to, jak má. Bohužel hned v zápětí musím říci, že ne všichni mají tak výkonné stroje doma, aby si tuhle hru pořídili a hráli ji. Dále se mi líbí, že hra si nehraje na to, co není. Jde o střílečku, a tak se i chová, což je dobře. 

Na druhou stranu této pěkné hře chybí větší základna pro hraní s přáteli. Nejsou tu žádné klany, to by člověk zkousl, nemusíme všude ukazovat žeTi nejlepší hrajou v RKHM, ale co si budem povídat, když už si pořídím multiplayerovou hru, chci aby uměla dát dohromady víc jak 6 hráčů, nebo aby byla možnost zahrát si proti komu já budu chtít a ne jen doufat, že nás to hodí proti sobě. Tady je velké mínus, které naráží na můj osobní názor, zda jí koupit.

Tak nevím, když nad tím tak přemýšlím, o moc dál v rozhodování mě to neposunulo! Jak jsme se bavili, tak by se hra dala sehnat za 700-800 Kč, což není uplně moc, v porovnání s našimi výdaji za BF4. Ale musíme si uvědomit že náš klan už investoval nemálo peněz do her typu hra na měsíc ( např. RUSE, Arma, Company of heroes, napoleon: total war ). Jsou to všechno dobré hry, jen narážím na to, že by to chtělo se nad kupováním her jen malinko zamyslet. A samozřejmě se to snažím psát v duchu zachování herní aktivity u RKHM. Pokud se někomu tato hra líbí, směle do ní!! Snad jsem vše podstatné napsal, u webu máte i anketu, zda ANO, nebo NE Titalfall. Pěkný zbytek víkendu. Čest