12/15 Kompromis je cesta

23.12.2015 23:11

A je to tady.

Poslední článek v posledním měsíci roku 2015, přesně je 24.12.2015 1:22 ráno a já u hrnku čaje píšu. Do uší mi hraje soundtrack z nových Star Wars a všichni už šli spát, jen Knihovník rozjel hru Mitos. Zase jste si museli malinko počkat, ale říkal jsem si, dám rytířům dárek pod stromeček, a vypadá to, že to stihnu uplně krásně.

Nezačnu ničím jiným, než shrnutím tohoto roku. Pročítal jsem si předchozí články, abych vůbec byl schopný něco vytvořit a myslím si, že rok 2015 pro nás nebyl úplně pozitivní. Čekání na nějakou herní pecičku, která by nás vrátila do kolejí a  byla schopna nám namíchat ten správný koktej akce, zábavy, napětí, ta zatím nevyšla. Bohužel jsme se ocitli v době, kdy na nás herní průmysl chrlí graficky krásné, někdy i po dějové stránce pěkně propracované hry, které ale bohužel vychází v alfa a beta verzi. To má pak za následek, že některé herní mechanizmy nefungují a my si hru pak nejsme schopni zahrát všichni. Svádět to ale jen na hyenský přístup herních gigantů nemůžu. Naše rozmlsanost nás taktéž může přivést zkázu. Občas mám pocit, že všechny pozitivní věci bereme automaticky a jen si umíme stěžovat na ty negativní. Nebudu se o něčem vypisovat do podrobna, jen před sebou hrnu tento rok. Další náš velký nešvar jsou a jistě budou pravidla. Několikrát jsem v článcích psal, upozorňoval, nabádal, provokoval k vytvoření aspoň základních pravidel, na kterých by mohli fungovat některé mechanizmy klanu. Nemůžu říct, že se na toto téma nevedly debaty, ale bohužel pro klan, se žádná smysluplná pravidla nezavedla. No což, aspoň každý v klanu vidí, že pokud funguje demokracie, je to na hodně dlouho, než se něco dojedná. Čaj už mám dopitý a muziku jsem musel vypnout, jinak bych nic nevymyslel.

Tento rok se u nás propuštělo, ale i nabíralo. Ještě uvidíme, jestli náš nejnovější uchazeč Martin zase začne chodit na ts. Každopádně naše stavy jsou na stejných počtech, což je pozitivní informace. Další kladná zpráva je, že jsme za rok byli schopni dát dohromady jeden velký sraz a dokonce i pár minisrazů. Bylo by fajn, kdyby se každý rok podařil aspoň jeden velký sraz. Určitě by se tím zpevnily vazby v klanu.

Co se týče her, na WT dorazili britské expediční síly. Parádní stroje a ještě parádnější pouštní mapy. Tak snad co nevidět zpřístupní všechny tanky, abychom mohli zkoumat a otvírat další lvl. Arma se nám po získání exile modu začla jevit, jako dobrý náhradník za dayz. Z několika příčin nás i toto hraní po pár dnech přestalo naplňovat a už to nedokáže zabavit celý klan. Bohužel se díky tomu zase začali škatulkovat lidi do místností, a ty začaly růst jak houby po dešti. Určitě není na škodu, aby lidi chodili do místností pro to určených, to jsme přece tak sami chtěli. Jen nezapomínejme, že lidi tvoří klan a my jsme klan! Snad se brzy sjednostíme. Já v to věřím. Cesta je dlouhá, trnitá, tmavá a na konci nečeká aku vrtakča, ale světlo v podobě dobré hry, kterou si plnými doušky všichni zahrajeme.

Určitě bych tu dál mohl cvakat do klávesnice, ale o tom ty články nejsou. Chtěl jsem vždy shrnout minulý měsíc a lehce nastínit ten budoucí. Teď jsem to měl horší, shrnoval jsem celý rok. Snad se mi to v kuse povedlo a setkáme se tady ve zdraví u lednového vydání. Určitě ho nečekejte prvního.  Všem přeji klidné Vánoční svátky, hodně zdraví, moc trpělivosti a určitě trošku shovívavosti, jelikož i ten virtuální život žijí živí lidé. Takže ochota ke kompromisům, jen tak přežijeme další rok, kamarádi. Jsou 2:34 a já jdu spát.

Sílu a čest!