1/16 Restart

17.01.2016 16:38

Pěknou bílou neděli přeji v novém roce! Konečně začalo sněžit a venku to vypadá jako v zimě, a né, že bychom se měli jít koupat. Snad všichni vykročili správnou nohou do roku 2016 tak, abychom měli dobrou náladu, spoutu herních zážitků, ale také milující a chápající manželky či přítelkyně, které nám dovolují spolu usednout k pc mašinám a společně si užít zábavu u her. Takže se teď všichni zvědněte a jděte je políbit, bez nich by to nešlo! Tenhle rok by měl být na pc hry bujný a svěží. Vyjde plno zajímavých titulů. Na některé si broudíme klávesnice už minimálně rok a půl! A krom toho má poprvé vyjít 3D podpora her, určitě jsme to všichni zaznamenali a i zhlédli nějaká videa na youtube. Myslím, že je to zajímavý přírůstek do herního průmyslu. Cena je však dost velká, takže klan zůstane u starých dobrých monitorů. Určitě jste si teď všichni oddechli, že? I tak se ale placení nevyhneme, za měsíc nám končí komunikační server, proto se pomalu začne vybírat na další rok. Lídr klanu našel zajímavý server, kde 20 slotů na rok vyjde na 720 Kč. Takže do chatu fb mužete pomalu psát, kdo dá. Stačí ve tvaru: TS-ano/TS-ne. Jen pro představu - atuálně je aktivita ts kolem 12 lidí, z čehož vyplývá, že by to bylo na hlavu 60 Kč. Částka se může lehce změmit. Tím jsme vyřešili každoroční formality, teď se vrhneme na klan.

Bohužel se stále potýkáme s nestabilní hrou pro náš klan. Dá se říci, že od nového roku se část klanu vrhla na novou hru od Ubisoftu: Rainbow Six - Siege. Tuto hru klan přijal rozporuplně, někdo měl výhrady ke značce, někdo zase ohledně ceny. Všichni měli pravdu, všichni se zmýlili. Určitě mi všichni dají za pravdu, když napíšu, že máme problém v komunikaci. DayZ i Arma toho byli svědkem. Bohužel na War Thunder nemáme dostatek lidí, abychom začali tuto hru dále rozvíjet. Nikdo si nevzal na hrb naverbovat lidi a dát dohromady četu. Všichni se mohli chopit možnosti, nebo mi dát návrhy a spolu jsme mohli něco vytvořit. Určitě víte, že češi jsou mistři v mluvení, občas to vidím na sobě, moc slov, málo skutků. Jsme holt takoví, ale nikdo nemůže mít nikomu za zlé, že vše nevyjde, jak si na začátku řekneme. Ke konci roku vyšla hra na policii a zloděje. Siege, koncept, který jsme ještě jako malí hráli kolem baráku s kámoši a s klacky místo zbraní. Ubisoft tuto prastarou klukovskou hru pozvedl na takovou úroveň, že si to leckdo rád zopakuje u své pc mašiny s klukama z klanu. Jestli to má budoucnost, nedokážu říci. Na začátku března vyjde The Division, o kterém se nemusím zmiňovat, je to ale žhavý kandidát. Uvidíme.

Trošku jsem se chtěl vyjádřit k naší oprášené větě, že se stále kupují hry, ale ve finále se nic nehraje. Určitě na tom je hodně pravdy. Ale vemte si, že hraní pc her je naše vášeň, náš koníček. A každý koníček něco stojí. Sportovec si musí kupovat sportovní věci, řidič si šetří na lepší motor, blázen do zbraní si kupoje ruzné příslušenství na zbaně. Náš koníček zahrnuje kupování si her, někdy upgrade své pc mašiny, a tak to prostě je. Trošku jsem zapátral v análech a zkusil výtáhnout hry, které jsme si jako klan pořídili. Jsou to: Arma 2, Arma 3, Battlefield 3, Battlefield 4, Company of Heroes 2, DayZ, Rainbow Six Siege, R.U.S.E, Total War: Napoleon, War Thunder. Je to 10 her. Když se kouknete do své knihovny, myslím, že za 3 roky to není zas tak hrůzostrašné číslo. Spíš každého unavuje se na něčem domlouvat a hrát každé 4 měsíce něco jiného. Další věcí je, že hrát hry ve verzi Alfa či Beta vydání, je  určitě zajímavé, ale vždy pak nastane chvíle, že se tvůj odehraný čas na dané hře smaže a ty začínáš od začátku. Koho by bavilo po 600 hodinách ve hře začínat úplně nahý? Každý člověk přece chce ten čas ztrávený ve hře vidět trošku zužitkovaný. Klan by se měl zaměřit na plné hry.

Delší čas sem tu mluvil o pravidlech, které by každého držela v jistých mantinelech, aby se lidi nehádali, nenapadali. Po dohodě s lídrem  klanu zde vypíšu prvních pár vlaštovek, jak by se lidi měli chovat a co by měli dodržovat. Nebojte, poplatky tam zahrnuté nejsou. Snažil jsem se vypsat spíš nepsaná pravidla klanu. Najdete je v odrážce "O nás". Jde o to, že už mně nebaví 3 roky přemlouvat lidi ohledně pár restů, na to jsem tu moc dlouho.
A neznalost neomlouvá!

Na závěr bych jen lehce nastínil vizi klanu. K lídrovi bych přiřadil další dva lidi, kteří by mu pomohli v rozhodování, a zachoval jistou míru demokracie v klanu. Určitě to není o tom, že byste vaše podněty, kterých mimochodem v minulém roce bylo nespočet, nemohli dál navrhovat. Lídr by měl mít své zástupce. Můžem se na toto téma pobavit, když někdo bude mít potřebu. Jinak navrhuji sebe - Pišiho a Tommyho, pokud nikdo nepřijde s jiným návrhem, budu to počítat za váš souhlas. Dále bych chtěl refreshovat odrážku "Fotogalerie" - "PC". Věřím, že bude kladnější ohlas než naposledy. Opravdu v to doufám! Pro informaci, na náš web denně chodí kolem 100 lidí, což není moc. Já to ale beru za velký úspěch, a když už se tam hlavně členové dívají, chci, aby tam něco bylo. To samé platí na ts. Chceme, abychom se scházeli v dobrém duchu. To je podstata našeho hraní. Dělat si naschvály, rejt do sebe, to není důvod, proč klan RKHM vznikl. Hoďme naše nedostatky za hlavu a pojďme si v klidu u pivka či vína zahrát nějakou pořádnou pecku! Dneska jsem si procvičil slovosled, příště už kratší verze, opravdu.

Horká novinka! Matýska a Cugara149 by jsme rádi pozvali do klanu, snad přijmou.

Čest